original-4336ab07-ca15-4095-a65e-3930243b3359_2.

Styrtregn ødela taket i Agas

Styrtregn og sterk vind ødela taket på allbrukshuset i Agas!

Det har vært lange perioder med dårlig vær i våres med mye regn og sterk vind og et forferdelig styrtregn nå tidlig på sommeren medførte store skader på taket på allbrukshuset ! Store flak av takplater ble revet av, og vann kom inn.

Taket har fått store skader flere steder.Dette er en akutt hendelse.

Takplatene som ble montert når huset ble bygget for 20 år siden var av beste kvalitet den gang - og hadde 10 års garanti. 

Nå har vi fått en komplett oversikt over skadene, og taket må repareres snarest.
Vi kommer nå til å bruke beste kvalitet som er i salg, og med 50 års garanti på platene, og 15 års garanti på fargen på dem !

Utskifting av takplater, innvendige skader i tak på loft og takrenner/nedløp beløper seg til temmelig nøyaktig 150.000 kroner. Dette er en veldig uforutsett hendelse- men dette må repareres snarest - og vi håper på å slippe midlertidig stopp i bruken av huset.

Vi ber om økonomisk hjelp til dette! Bruk Vipps (222) og velg "Prosjekt nytt tak Agas". Bankgiro 6250.05.01516 - mrk AGAS. Tusen takk !

Ta kontakt hvis du lurer på noe - 97 79 19 19 eller 91 63 69 17